Hakkımızda

Günlük hayat koşturmacasının her birimize etkisi farklı, bu nedenle her birimizin aradığı destek de farklı!

Eczacıbaşı olarak insan yaşamının her aşamasında; koruyucu sağlıktan erken teşhise ve yenilikçi tedavilere kadar sürekli büyüyen ürün ve hizmet portföyümüz ile Türkiye'de sağlık alanında bütünsel bir yaklaşımın öncüsü olmaya devam ediyor, sizlere daha sağlıklı ve daha iyi bir yaşam sunabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dynavit, her yaş grubundan bireyin ihtiyaçlarına hitap eden kapsamlı bir ürün yelpazesi sunuyor.

Hayatın hızlı temposu içinde kendinize gereken özeni gösterin ve unutmayın: Dynavit, size bu yolculukta eşlik ediyor.

Her bireyin, kendi sağlığına dair bilinçli kararlar alabilme özgürlüğüne sahip olduğuna inanıyoruz. Aradığınız destek olmak için her zaman buradayız.

Hikayemiz Nasıl Başladı?

1942'de Eczacıbaşı Topluluğu'nun kurucusu Dr. Nejat Eczacıbaşı, İkinci Dünya Savaşı'nın yarattığı büyük zorluklar içinde yaşayan topluma yardım eli uzatma kararı aldı. O dönemde, özellikle çocuklardan yaşlılara kadar herkesin ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerinden biri Norveç'ten getirilen balık yağıydı. Ancak savaş ve döviz kısıtlamaları nedeniyle balık yağına ulaşmak giderek zorlaşıyordu.

Dr. Nejat Eczacıbaşı, bu zorlukları aşmak için bilimsel bilgi ve kararlılıkla hareket etti. Biyokimya eğitiminden gelen bilgi ve deneyimiyle, balık yağının benzerini üretmeye karar verdi. O dönemde balık yağı olarak bilinen kötü kokulu ve tadı itici yağ, aslında morina balığından elde edilen bir karışımdan ibaretti. Dr. Nejat Eczacıbaşı, bu yağın içerdiği önemli A ve D vitaminlerini biliyordu.

D-Vital

Türkiye'de rafine yağın bolca bulunduğunu göz önüne alarak, İngiltere'den getirttiği kristalize Vitamin D ve Vitamin A'yı yerel rafine yağla belirli oranlarda karıştırarak hazırladığı bu özel sıvıyı onar gramlık şişelere doldurdu. Bu ürün, "D-Vital" adını taşıyordu ve insanların ihtiyaç duyduğu önemli vitaminleri eksiksiz sunuyordu. O dönemin şartlarına göre oldukça uygun bir fiyatla, yani 105 kuruşla satışa sunulan D-Vital, savaşın ortadan kaldırdığı birçok ürün gibi, toplum için büyük bir nimet haline geldi.

Ayrıca, bebek mamalarının üretimi konusunda da önemli adımlar atan Eczacıbaşı Topluluğu, Vital ismiyle bebek mamaları üretimine başladı. Bu sayede bebeklerin sağlıklı büyümeleri için gerekli besin maddeleri daha geniş kitlelere ulaştırıldı.

Dr. Nejat Eczacıbaşı'nın Mirası Dynavit’in İlham Kaynağı

Dr. Nejat Eczacıbaşı’nın bu özverili çalışmaları, sadece o dönemin değil, gelecek nesillerin de sağlığını olumlu yönde etkileyen büyük bir miras olarak anılmaya devam ediyor. Dr. Nejat Eczacıbaşı, topluma katkıda bulunma hedefiyle yola çıktı. Bu miras, Dynavit olarak bizim de temel ilham kaynağımız oldu.

Eczacıbaşı Topluluğu olarak, sağlık alanındaki çalışmalarımızı geleceğe taşıyoruz. Dünya lideri iş ortaklarının bilgi birikimi ve deneyimini üretim, pazarlama ve satış süreçlerimizde değerlendiriyoruz. Çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü olma vizyonumuzla çalışmaya devam ediyoruz.

Eczacıbaşı, 1966’dan beri Kadın Voleybolunun Destekçisi!
Kadınların gücüne inanıyor, onları yürekten destekliyoruz. Sen yeter ki devam et! Dynavit ile aradığın destek hep yanında!

Türk kadınının gücünü dünyaya gösterebildiğimiz için gururluyuz.


Eczacıbaşı’nın vitamin, mineral ve gıda takviyesi markası Dynavit olarak, kadınların gücüne inanıyor,  hayallerinin peşinden koşan, başarmak için mücadele eden kadınların aradığı destek olmak istiyoruz.

Bu amaçla Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı’nın yanında yer almaktan gurur duyuyoruz.

Ödüllerimiz

Dynavit, bu yıl yedincisi düzenlenen MarTech Awards’ta, 5 ana kategoride 750’den fazla katılımcının başvurduğu ve pazarlama teknolojilerinin değerlendirildiği organizasyonda “Dynavit – Yapay Zeka Destekli Website Yenileme” projesiyle “Dijital Platformlarda En İyi Teknoloji Kullanımı” ödülüne layık görüldü!

Dynavit, ‘’Dynavit Precision Marketing” projesi ile Golden Pulse Awards’da “En Başarılı Sağlık Hizmetleri İletişimi” ödülüne layık görüldü!

Dynavit, “Dynavit Collagen Quatro Ürünü Gözlemsel Çalışması” ile Türk ilaç ve eczacılık sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan, değerli jüri üyelerinin bir araya gelerek çok sayıda başvuruyu zorlu bir çalışma ile değerlendirdiği XIII. Altın Havan Ödülleri’nde “ Gıda Takviyelerinde Yaşamsal Destek Ödülü”ne layık görüldü!

Dynavit, ‘’Dynavit - Next Gen Website Powered by AI’’ projesi ile 1.000’den fazla projenin bağımsız jüri tarafından değerlendirildiği İstanbul Marketing Awards yarışmasında Dijital ve Teknoloji – Chatbot Kategorisi’nde ödüle layık görüldü!

Eczacıbaşı tarafından altıncısı düzenlenen Dijitaliz 2023 Etkinliği’nde toplam 12 kategoride, 138 başvuru değerlendirildi. “En İyi Yapay Zekâ Deneyimi” kategorisinde Dynavit Next Gen Website Powered by AI ödüle layık görüldü!

Dynavit, CXO Medya tarafından düzenlenen ve yapay zeka ile gerçekleştirilen projeleri ödüllendiren Future of Cloud & AI Awards 2023’te yaklaşık 140 farklı şirketten, 200’den fazla başvurunun değerlendirildiği “Artificial Intelligence” kategorisinde ’Dynavit – Next Gen Website Powered by AI’’ projesi ile ödül almaya hak kazandı!

Farklı ihtiyaçlara yönelik zengin ürün ailesiyle Eczacıbaşı’ndan Aradığın Destek!

  • 1942’den günümüze
  • Çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşamın öncüsü
  • Eczacıbaşı güvencesiyle
  • Aradığın destek
İletişim